تبلیغات
خاطرات عاشقانه من+احوال روزهای تنهایی ام - دلیل ممنوعیت درج برخی کدها و لینک سایتها و تغییر قالب برخی وبلاگها

دلیل ممنوعیت درج برخی کدها و لینک سایتها و تغییر قالب برخی وبلاگها

دلیل ممنوعیت برخی کدها در قالب وبلاگ یا عدم امکان درج لینک برخی سایتها و همچنین تغییر ناگهانی قالب برخی وبلاگها از رایجترین سوالات و انتقادات کاربران سایت است. اگر چه قبلا در اخبار سایت در اینباره توضیحاتی داده شده است اما با توجه به وعده ای که در سالروز فعالیت سایت داده شد توضیح کاملتری در ادامه درج خواهد شد. دلیل ممنوعیت برخی کدها در قالب وبلاگ یا عدم امکان درج لینک برخی سایتها و همچنین تغییر ناگهانی قالب برخی وبلاگها از رایجترین سوالات و انتقادات کاربران سایت است. اگر چه قبلا در اخبار سایت در اینباره توضیحاتی داده شده است اما با توجه به وعده ای که در سالروز فعالیت سایت داده شد توضیح کاملتری در ادامه درج خواهد شد.1. چرا قالب برخی وبلاگها بصورت ناگهانی تغییر و به قالب پیش فرض سایت بر می گردد؟
گاهی اوقات کدهای هستند که به عنوان کدهای مخرب، ممنوع و یا اسپم شناخته شده و لازم است که از قالب وبلاگها حذف شود. برای مثال اسکریپت درج شده در قالب یک سایت ارائه کننده قالب ویروسی شده و عملاً تمام بازدیدکنندگان وبلاگهای استفاده کننده از آن قالب را تهدید میکند در چنین شرایطی وبلاگها بصورت خودکار بررسی و قالب وبلاگهایی که از چنین سایتی استفاده کرده باشند به قالب پیش فرض تغییر خواهد کرد. تاکنون بصورت معدود چنین شرایطی پیش آمده است. در دوبار آخری که وبلاگها بررسی و قالب برخی کدها به قالب پیش فرض تغییر کرده است مربوط به وجود کدهای باز شدن پاپ آپ و سیستمهای کسب درآمد بوده است که در پنل مدیریت وبلاگ در مورد ممنوعیت استفاده از آنها هشدار داده شده است.

2.چرا استفاده از برخی کدهای جاوا در قالب وبلاگ ممنوع است؟
تنها استفاده از کدها و اسکریپتهایی در قالب وبلاگ ممنوع شده است که در مواردی همچون ویروسها و کدهای مخرب،حذف تبلیغات سایت از وبلاگها، ، تغییر خودکار آدرس وبلاگ به آدرس دیگر،بازکردن پاپ آپ، رمزنگاری کدها و موارد اینچینی کاربرد دارند. (بطور مثال درج کد مربوط به ساخت activex بلاک شده است) طبیعتا امکان مسدود سازی همه موارد نیست و در این موارد تنها به ممنوعیت درج کدهای رایج و در دسترس عموم بسنده شده است تا احیانا افراد بصورت ناخواسته یا صرفاً برای یک تجربه از چنین کدهایی استفاده نکنند. در مواردی که مدیر وبلاگی به عمد و با اطلاع از چنین کدهایی استفاده کنند با وبلاگ اشاره شده برخورد خواهد شد.

3.چرا استفاده از قالب برخی سایتهای ارائه کننده قالب امکان پذیر نیست؟
گاهی اوقات استفاده از قالب برخی وبلاگها بصورت موقت یا دائم ممنوع می شود که این مسئله بیشتر به چشم کاربران سایت می آید و گاهی نسبت به این سیاست معترض هستند. ممنوعیت استفاده از قالبهای ارائه شده توسط برخی سایتها با دقت و صرف وقت بیشتر جهت بررسی آنها صورت می گیرد و معتقدیم آنچه صورت می گیرد در نهایت به نفع کاربران است. دلایل رایج برای ممنوعیت قالبهای ارائه شده توسط شامل موارد زیر است.
تغییر در محتوای وبلاگ کاربر بدون اطلاع وی و مثلا نمایش تبلیغ یا پیامهای تبلیغاتی و درمواردی حتی باز کردن پاپ آپ در وبلاگها
درج اسکریپتهای رمز نگاری شده که علاوه بر آنکه بررسی محتوای این کد و تفکیک این کد از کدهای مخرب و ویروسها را برای ما نیز سخت یا حتی غیرممکن می کند گاهی باعث شناخته شده وبلاگ به عنوان وبلاگ آلوده به کدهای مخرب توسط برخی نرم افزارهای آنتی ویروس و حتی موتورهای جستجو می شود.
درج دهها لینک و فروش بک لینک که اگرچه به عنوان شیوه ای برای کسب درآمد این سایتها حساسیت زیادی روی آن نیست اما گاهی اوقات درج لینکها از حد اعتدال خارج شده و گاهی در یک قالب بیش از ده لینک تبلیغاتی درج شده و حتی لینکهای مخفی نیز درج می شود که حداقل ضرر آن کاهش رنک وبلاگها و حتی جریمه شدن آن در موتورهای جستجو می شود. در عین حال برخی بی اخلاقی ها مانند درج لینک سایتهای غیرمجاز یا فروشگاه محصولات غیرمجاز زناشویی نیز دیده شده است.
ویروسی شدن اسکریپتها یا صفحه اصلی یک سایت ارائه کننده قالب که هر از چندگاهی پیش می آید و اخیرا نیز یک سایت معروف ارائه کننده قالب به همین دلیل برای مدتی بلاک شده و با رفع مشکل و حذف ویروس از سایت ممنوعیت استفاده از قالب آن سایت نیز برداشته شد. لازم به ذکر است که استفاده از کدهای ویروسی و حتی درج لینک به سایتهای ویروسی علاوه بر آنکه میتواند باعث آلوده شدن کامپیوتر نویسندگان و خوانندگان وبلاگ شود میتواند باعث حذف کامل وبلاگ از موتورهای جستجو شود.
درنهایت برخی از ارائه کنندگان قالب اقدام به اسپم میکنند برای مثال اخیرا سایتی که بیش از 500 وبلاگ اسپم جهت تبلیغ آن ساخته شده بود مسدود شد و یا چندی قبل سایتی که بیش از بیست هزار نظر اسپم برای کاربران ارسال کرده بود مسدود شد.

با اینحال در تمام موارد اشاره شده در صورت پیگیری مدیران این سایتها با ایشان همکاری شده و با رفع مشکل سایت ارائه کننده قالب ممنوعیت نیز برداشته خواهد شد.


۴. چرا امکان درج لینک یا اسکریپت برخی سایتها امکان پذیر نیست؟
بطور کلی رایج ترین دلیل بلاک شدن و ممنوعیت درج لینک به برخی سایتها جلوگیری از اسپم و شناخته شده آن سایت به عنوان اسپم است. برای مثال فرد یا افرادی برای افزایش رنک سایت خود در موتورهای جستجو، صدها و گاهی هزاران وبلاگ بدون محتوا یا با محتوای تکراری می سازند و لینک سایت خود را در این وبلاگها قرار میدهند، در این موارد عملا تنها راه موثر با اینگونه سو استفاده ها بلاک کردن موقت یا حتی دائم لینک به آن سایت خاص است.

مورد دیگر لینک سایتهای تبلیغات یا کسب درآمد کلیکی، پاپ آپ و ... هستند که اگرچه به ممنوعیت استفاده از این سایتها در بخش مدیریت سایت اشاره شده است اما با توجه به استفاده برخی کاربران، سایتهای رایج کسب درآمد در فهرست بلاک لیست قرار می گیرند. در رابطه با دلیل ممنوعیت استفاده از سیستمهای کلیکی و پاپ آپ در مطلب دیگری و به شکل کاملتر توضیح ارائه خواهد شد.

همچنین گاهی اوقات سایتهایی هستند که از اعتماد کاربران سو استفاده میکنند. بطور مثال یک سایت آپلود عکس که در فواصل کوتاه مدت تصاویر آپلود شده توسط کاربران را حذف می کند و جای آن تصویر در وبلاگ تبلیغ خود را نشان میدهد و موارد مشابه دیگری که جهت جلوگیری از این مسئله درج هرگونه محتوایی مربوط به سایت اشاره شده ممنوع می شود.

و در نهایت مورد دیگر بلاک شدن برخی سایتهایی هستند که حقوق سایت را رعایت نمی کنند. (برای مثال سایتهایی که دقیقا طرح سایت و ... را کپی میکنند) و یا اینکه آنچنان حجم اسپم توسط کاربران این سایتها بالاست که عملا چاره ای برای ممنوعیت موقت یا گاه دائم آنها باقی نمی ماند که نمونه مشخص آن سایتهای کوتاه کننده لینک هستند که ابزار رایج اسپمرها و سو استفاده کنندگان از خدمات سایت است.


منبع:news.blogfa.com
ادامه مطلب
[ جمعه 20 دی 1392 ] [ 06:46 ق.ظ ] [ رضا ]